Fodbold: Årets sidste kamp på stadion
tirsdag 29. okt. 2019 - Ansager

Sæsonens sidste kamp på stadion spilles lørdag denn 2. november kl. 13 hvor der er gratis drikke og billig slik Foto: Karsten Madsen
Den 2. november 2019 slutter sæsonen med kampen Ansager mod Nr. Nebel
I forbindelse med den sidste hjemmekamp, der spilles på Ansager stadion lørdag den 2. november kl.13.00 mod Nr. Nebel, vil fodboldudvalget gerne være vært med enten en gratis øl eller sodavand, ligesom der er kaffe på kanden og ½ pris på slik.
Vi kan allerede nu med glæde fortælle, at vi har indsamlet de første 100.000,00 til vores belægning. Vi håber, at folk vil blive ved med at bakke op, så vi kan komme i mål snart. Håber vi ses på stadionen på lørdag.
Fodboldudvalget
Indsamling
Ønsker man at give et bidrag, kan man indsætte på konto 7729-1058640 eller mobile-pay 13559 og skriv gerne: belægning.
Læs mere om: Indsamlingen til ny belægning ved klubhuset
vist 341 gange
Annonce
Udvalgte nyheder
december
Den 10. kl. 12.53Nørholm Hede bliver vildere
Hvad betyder det for os der bor eller færdes her?
Den 10. kl. 14.36Boligudvikling rykkes frem i Ansager
Nye boligområder vedtaget – sydlig forskydning ved Åhavevej undersøges i næste planperiode.
april

