Siden starten i august med 34 elever har vi modtaget yderligere tre elever og flere er på vej.
Her er det vigtigt at slå fast, at det er hele egnens fortjeneste. Uden jeres engagement, beredvillighed og økonomiske tilskud var vi aldrig kommet i mål.
Det skal fejres, og du er inviteret!
Vi holder åbningsfest den 5. oktober 2019 med lækker buffet kl. 17.30 i Skovlund-Ansager hallen efterfulgt af koncert med Sko/Torp. Dørene åbnes kl. 17.00.
Du kan købe billetter via vardebilletten.dk (tryk på linket, så kommer du der straks). Er I en gruppe, som gerne vil sidde sammen, så skriv mail til kontor@kviesoefterskole.dk og fortæl, hvor mange I er, så laver vi bordplan.
Vi skal også bruge omkring 20 frivillige hjælpere, og som hjælper får du gratis adgang til buffet og koncert. Opgaverne er f.eks.
- Sætte barer og borde op samt dække borde om fredagen
- Dørvogter tjekke billetter
- Hjælpe med at anrette maden til buffeten
- Bartendere
- Rydde af bordene (der skal ikke vaskes op)
- Rydde op efter festen
Vi samler alle hjælpere på Kvie Sø Efterskole til kick-off møde om onsdagen den 2. oktober kl. 19.00 og lægger detaljer på plads.
Skriv til Martha Voss: martha.voss@outlook.dk, hvis du vil hjælpe.
Kvie Sø Efterskole
Læs mere om arrangementet: Plakat
Udvalgte nyheder
Den 12. kl. 09.39Helge i ny dokumentar: Drømmene lever
Musik og fællesskab driver ham frem trods modgang
Den 9. kl. 21.19Musik i Baggården 2024
Live musik, mad og hygge på Caféen i Ansager den 16.-17. august 2024.