Skovlund-Ansager Hallen´s Motionscenter tilbyder nu et nyt hold, hvor du får Spinning & Cirkeltræning med speciel fokus på talje og ryg, men vi glemmer ikke resten af kroppen.
Hver søndag kl. 8.30 i Skovlund-Ansager Hallen. Start første gang søndag d. 27. sep. 2015.
Timen består af:
Opvarming via spinningscyklen. Har du ikke prøvet spinning før, får du en god introdution inden vi går i gang. Herefter fortsætter vi med Cirkeltræning, som består af 10 øvelser a 1 min. af gangen uden pause, det vil sige at der arbejdes 10 min. - herefter er der en lille pause og så gentages de 10 øvelser.
Medbring stor håndklæde til afdæknng på liggeunderlag!
Pris og tilmelding:
Er du medlem i Skovlund-Ansager Hallen´s Motionscenter booker du dig blot ind på holdet on-line. Er du ikke medlem så kontakt Skovlund-Ansager Hallen´s Motionscenter, Tlf. 7529 7604 (Bent Haahr) og bliv skrevet på holdet!
BEMÆRK: 1. gang er GRATIS
Skovlund-Ansager Hallen´s Motionscenter
Se plakat: Spinning og Cirkeltræning
Udvalgte nyheder
Den 15. kl. 13.11Skovlund-Ansager Hallen søger halassistent og forpagter til hallens cafeteria
Den selvejende institution Skovlund-Ansager Hallen søger en halassistent til 20-30 timer pr. uge
Den 24. kl. 10.22Hvad skal der ske med Skovlund-Ansager Hallen?
Bestyrelsen trækker sig som følge af den verserende sag og Varde Kommunes tilkendegivelse af mistillid til bestyrelsen.