mandag 1 sep 2014 - Ansager

Onsdag formiddag med kaffe og brød i hallen
Tilbud til pensionister, efterlønnere og andet godtfolk
I år er det 35 år siden pensionister mm. startede med at komme i hallen en formiddag i ugen til hyggelig samvær og kortspil.
Kommunen har desværre pålagt brugerbetaling for benyttelse af lokaler, så prisen for at deltage vil igen i år blive en flad 20ér pr. person, men så får alle også gratis kaffe og brød hver gang.
Det vil glæde os at se pensionister, efterlønnere og andet godtfolk fra Skovlund og Ansager området, som hver onsdag formiddag har lyst til at mødes i hallens cafeteria/mødelokale til nogle hyggelige timer.

Første gang er onsdag den 3. september klokken 08:15 med gratis morgenkaffe og brød, et par sange og derefter er der frit slag for kortspil mm.
Bent ”Hal” Haahr, Skovlund-Ansager Hallen
vist 444 gange
Annonce
Udvalgte nyheder
september
Den 5. kl. 11.12Sikke en fest dag, det bliver på torsdag!
Endelig ramte vi uge 36 og det betyder at endelig kan vi støve håndboldskoene af og komme i hallen igen
juni
april