Både frikadeller med kartoffelsalat og gode tilbud gjorde Ansager Antenneforenings åbent hus arrangement i Skovlund-Ansager Hallen til en stor succes. Mere end 100 personer mødte op for at informere sig om de nye muligheder for tv, telefoni & Internet/bredbånd igennem den lokale Ansager Antenneforening.
Mange benyttede sig af tilbuddet på YouSee boksen. Også bredbåndsforbindelsen til Internet var efterspurgt, da både hastighed og pris nu matcher fx SE´s fibernet.
Noget af det nye, som flere fandt spændende, er at man kan tage "Hjemme Tv-pakken" med sig på pc, tablet eller mobil, samt at over 20 millioner musiknumre bare følger med uden beregning.
YouSee, TDC & Dansk Kabel Tv var rigtig godt tilfredse med det store fremmøde og den store interesse og opbakning, byen udviser Ansager Antenneforening.
Udvalgte nyheder
Den 12. kl. 17.39Et blåt Varde - ikke til salg
Bjarne Burgdorff fra Danmarksdemokraterne står fast på borgerlige værdier og politisk retning
Den 11. kl. 19.57Besøg hos Flensted giver tro på fremtiden
Læserbrev af Per Rodahl Thisted (V): Når virksomheder investerer, vinder lokalsamfundet

