Deltag i årets Basar i Ansager Missionshus, fredag den 15. marts 2024 fra kl. 17.00 til 20.30. Aftenen starter med velkomst og fællessang, og fortsætter med en række aktiviteter for alle aldre.
Gæstetaler Malene Stubkjær Hansen fra Arken Esbjerg vil informere om stedets arbejde og mission. Arken er et lokalt værested, der tilbyder støtte og fællesskab for mennesker i nød, drevet af Luthersk Mission siden 1974.
Arrangementet omfatter madbod fra kl. 17.35, aktiviteter som tombola og fiskedam, og kaffe samt lagkage fra kl. 19.00. Aftenen afsluttes med præmieudtrækninger og afsluttende ord fra Malene.
Overskuddet støtter IM Ansager, DFS og Arken Esbjerg. Tag familien med for en aften med samvær og støtte til gode formål. Donationer til basaren modtages gerne torsdag aften.
Alle er velkomme. Mød op og bidrag til fællesskabet og støtten.
Venlige hilsner,
Indre Mission Ansager
Udvalgte nyheder
Den 14. kl. 17.35Stem personligt på Per Thisted
Lokal kandidat til Varde Byråd – vi kan og vil, hvis vi står sammen
Den 14. kl. 10.36Julejagten begynder i Ansager
Eigil leder børnene til årets store møde med Julemanden
Den 9. kl. 17.00Soldatervennefest med besøg af Allan Hansen
Onsdag den 19. november kl. 19 i Missionshuset

